Hakkımda

Ben Kimim?

Her gün yeni bir şeyler öğrenmekten, öğrendiklerini paylaşmaktan, günü dünden bir adım daha önde tamamlamaktan ve hayatın her anını dolu dolu, keyifle yaşamaktan hoşlanan bir yaşam sevdalısı.

Neden Yazıyorum 

Tek kelime ile açıklamak gerekirse; “öğrenmek” için.

Her zaman daha iyinin mümkün olduğuna ve bunun sürekli öğrenerek, düşünerek, deneyimleyerek gerçekleşeceğine inanan bir birey olarak, yazıyor olmamın başlıca sebebi tam olarak bu.

Hayatta en mutlu olduğum anlar yeni şeyler öğrendiğim anlardır. Her öğrendiğim şey beni heyecanlandırdığı gibi başka bir şey öğrenme konusunda da tetikliyor, teşvik ediyor. Yani tabiri caizse “konu konuyu açıyor.“

Eğitmen olarak görev aldığım sosyal sorumluluk projeleri esnasında eğitimin ve eğitmenliğin ne kadar keyifli olabileceğini deneyimleme şansım oldu. Bu deneyimlerden sonra çalıştığım kurumlar içerisinde ¨eğitim lideri¨ olarak pek çok farklı eğitimde aktif görev aldım. Bu faaliyetlerim esnasında benim için en iyi öğrenme şeklinin başkasına anlatmak olduğunu, bu şekilde çok daha iyi öğrenebildiğimi bizzat gördüm ve yazmaya karar verdim.

Bu bilgi yolculuğunda bana katılmak isteyen herkesi yanıma bekliyorum.

Yeni bilgiler ve yeni fikirlerde görüşmek üzere…

MCANK

MCANK